Homepage > Blog > Giganci dopięli swego - Hazard i Griezmann zmienili kluby

Giganci dopięli swego - Hazard i Griezmann zmienili kluby

Rafał Bednarz | Saturday, 13 July 2019

Kilka słów o najdroższych do tej pory transferach lata 2019.

Dwie wielkie sagi transferowe dobiegły końca. Obaj piłkarze trafili do ekskluzywnej listy piłkarzy, którzy kosztowali w zaokrągleniu co najmniej sto milionów euro. Takich zawodników jest obecnie dziewięciu (licząc Garetha Bale, który kosztował dokładnie 99.743.542 euro).

Najpierw 7 czerwca 2019 Real ogłosił transfer Belga, z który zapłacono 100 milionów euro (plus 30 mln euro zmiennych). Królewscy Hazardem interesowali się już od dawna. Już rok temu bardzo mocno chcieli go mieć u siebie, weto postawił jednak właściciel Chelsea Roman Abramowicz. Latem tego roku wiszący na klubie z Londynu ban transferowy nie ułatwiał sprawy, jednak dobiagający do końca kontrakt Hazarda z Chelsea i wynikający z tego fakt, że to okienko było ostatnim, w którym the Blues mogli zarobić na swoim najlepszym piłkarzy pokaźne pieniądze, skłonił Londyńczyków do sprzedaży swojego asa do Madrytu.

Real dokonał swojego pierwszego "galaktycznego" transferu od lipca 2014, kiedy do klubu dołączyła gwiazda mistrzostw świata w Brazylii James Rodriguez. To okienko jest już teraz wyjątkowe dla Realu. Los Blanco nie wydali już najwięcej w swojej historii (ok 300 mln euro), wynika to z najgorszego od wielu lat sezonu, w czasie którego Królewscy nie zdobyli żadnego trofeum. Real z przyjściem Hazarda zyskuje przede wszystkim wybitnego atakującego, jednego z najlepszych dryblerów świata i, przede wszystkim, nowego lidera, którego tak bardzo brakowało po odejściu z klubu Ronaldo.

Miesiąc później (dokładnie 12 lipca 2019) Barcelona wpłaciła obowiązującą od początku lipca klauzulę odstępnego, dzięki czemu Antoine Griezmann przeszedł z Atletico Madryt do Dumy Katalonii. Co nie udało się rok wcześniej (już wtedy Barca miła wykupić Francuza za 100 mln euro, ten jednak zdecydował się pozostać w Madrycie), doszło do skutku w tym roku. Nie obyło się jednak bez pewnych zgrzytów - Atletico twierdzi, że doszło do nielegalnego porozumienia Griezmanna z Barceloną przed lipcem i domaga się kwoty odstępnego, która wtedy obowiązywała - 200 mln euro.

Antoine Griezmann to dla Barcelony przede wszystkim znaczne zwiększenie potencjału starzejącego się ataku Katalończyków i otwarcie dodatkowych możliwości w tej formacji. Francuz jest piłkarzem bardzo wszechstronnym i może grać na każdej pozycji ofensywnej.

Walka między wielkimi gigantami z La Ligi trwa. Kolejnymi celami Barcelony i Realu są odpowiednio Neymar i Pogba. Jeśli obaj zmienią kluby tego lata, to wspomniana wcześniej lista piłkarzy przedancyh za minimum 100 milionów euro powiększy się o dwie pozycje.


Tags: antoine griezmann eden hazard fc barcelona real madryt transfery | wszystkie

Główny obrazek: Griezmann (nr 7) i Hazard (10) w meczu Champions League Chelsea - Atletico (5 grudnia 2017). (cfcunofficial)

Komentarze

comments powered by Disqus

Like on Facebook!